Miért firkáljuk össze a kártyákat?
Miért firkáljuk össze a kártyákat?
2. A költségesebb: adjuk ajándékba a nézőnek. Már nem egy régi ismerősömmel találkoztam, aki pénztárcájában rejtegette az évekkel ezelőtti lapját. Ez egy kézzel fogható emlék, a néző biztosan mutogatni fogja barátainak, kollégáinak a lapot, miközben téged emleget. És ha ezt egy rendezvényszervezővel csinálod, nem kérdés, kit fog legközelebb is fellépőnek hívni.
1. ADJ AUTOGRAMOT
Kérd meg a nézőt, hogy ne csak szimpla aláírásával illesse a kártyáját, hanem szó szerint dedikálja is, a saját nevének leírása mellett írja oda a Tiédet is. (Valahogy így: “Irénkétől Istvánnak, tehát a világ legjobb bűvészének szeretettel“.) Először ez egy egyszerű, kedves játéknak tűnhet, de személyesebbé és közvetlenebbé teszi a mutatványt.
2. ÍRJ EGY KÍVÁNSÁGOT
Ne a nevét írja fel a néző, hanem valami mást, mondjuk egy kívánságot, amit mindig is szeretett volna. Ha a kártyával csoda történik, esetleg éppen felemelkedik a lap a csomag tetejére – természetesen az ő álma is valóra válik majd. Ugye hogy jól hangzik?
3. RAJZOLJ
A néző akár rajzolhat is a kártyára. Napocska, házikó – de én már kaptam egyszer egy egy pingvint is.
4. ANNIVERSARY WALTZ
Össze is kapcsolhatod az előzőeket: a nézővel aláíratod az egyik lap képoldalát, majd egy másik szabadon választott kártya hátoldalára feljegyzi a kívánságát. Végül természetesen a lapok egyesülnek, ugyanannak a kártyának a hátán lesz a kívánság, ahol az aláírás is.